Вплив ваги диска на керованість автомобіля

Вплив ваги диска

Протягом багатьох років питання ваги колісних дисків і її впливу на динамічні характеристики автомобіля не втрачає своєї популярності, але однозначної відповіді на нього досі немає.

В інтернеті є безліч ресурсів, на яких як любителі, так і експерти, використовуючи закони фізики і особистий досвід, доводять, що при збільшенні ваги колеса, порівняно зі штатним (за рахунок застосування диска більших розмірів, або різниці в технологічній складовій виробництва), виникає цілий ряд негативних наслідків.

Одне відоме закордонне видання у свій час публікувало результати тесту, в процесі якого було виміряно час проходження одного кола автомобілем з двома різними комплектами колісних дисків, причому, умови їзди були ідентичні. При досить невеликій різниці у вазі одного колеса (всього на 3,7 фунта) пілоти-випробувачі відзначали поліпшення динаміки прискорення, хай і незначне. Крім того, з більш легкими дисками автомобіль ставав більш поворотким, а гальмівний шлях зменшувався.

Але в кінцевому підсумку, отримана різниця у часі подолання автомобілем всієї дистанції склала не більше 0,1 секунди. З іншого боку, експерти поспішили відзначити, що в умовах "жорсткого" треку легкі диски змогли б показати більш значимий результат.

Можна зробити висновок: якщо перед водієм не поставлено мету стати чемпіоном в автомобільному спорті, то можливо, йому і не варто брати до уваги такий параметр, як різниця у вазі дисків в якихось 1,5-2 кілограми на комплект. Адже найчастіше вплив даного значення на динаміку автомобіля просто перебільшується.

Однак ті автовласники, які активно цікавляться автомобільною тематикою і не сприймають навіть найякісніші диски класу "репліка" з принципових міркувань, переконані, що будь-який альтернативний колісний диск значно відрізняється за вагою від оригіналу.

19 грудня 2014
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]