Поради професіоналів, коли міняти гуму на літню

Двічі на рік практично перед кожним власником автомобіля виникають одні й ті ж питання – коли краще міняти гуму? При якій температурі краще за все переходити на літні колеса? На які факти необхідно звернути увагу при зміні шин? Експерти «Авто Диски UA» вирішили допомогти своїм клієнтам розібратися, коли змінювати зимову гуму на літню і підказати, на які моменти важливо звертати увагу при зміні шин, щоб їзда була дійсно безпечною при будь-якій погоді.

коли краще міняти гуму

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ?

Зараз в законах України нема чіткого розпорядження відносно того, що водій зобовязан ставити на своє авто гуму відповідно до пори року. Також не існує ніяких санкцій при їзді влітку на зимовій гумі та навпаки. Законодавство лише забороняє їзду на несправному транспортному засобі, або такому що не відповідає умовам.

КОЛИ ПЕРЕХОДИТИ НА ЛІТНЮ ГУМУ?

коли переходити на літню гуму

Безперечно, будь-яких чітких границі, коли переходити на літню гуму, немає. До того ж, теплі весняні дні швидко змінюються морозними, що збиває водіїв с пантелику.

Принципи зміни літньої гуми практично нічим не відрізняються від зимових шин. Єдине, що затягування часу по заміні коліс призводить до того, що зимова гума значно швидше зношується і втрачаються шипи, якщо у вас була шипована гума. Пам’ятайте, зимові шини значно м’якші за літні і під час нагрівання значно швидше стираються.

коли міняти гуму на літню

Важливо приймати до уваги середньодобову температуру, а також час доби, коли ви частіше їздите на автомобілі. Якщо ви їздите тільки вранці і ввечері, щоб доїхати до роботи, а решту часу автомобіль стоїть на стоянці або в гаражі, то немає чого спішити зі зміною гуми. А якщо ви їздите виключно по міськім дорогам, не заїжджаючи в двори, де, як правило, ще довго лежить сніг та лід, то з потеплінням вже можна подумати про зміну гуми.

Все ж таки, при якій температурі краще змінювати зимову гуму на літню, запитаєте ви. Тут багато нюансів, які залежать від типу шин:

  • 1. Якщо у вас нешипована гума, то міняти шини краще, коли вночі встановиться плюсова температура, а вдень – коли на термометрі температура буде в межах +7 градусів.
  • 2. Шиновані колеса. З ними ситуація буде куди складніше. Адже на сухому асфальті такі шини доволі швидко зношуються. Навіть кілька днів їзди по таким дорогам порівнюється с тисячами пробігу по засніженим дорога. Тут необхідно орієнтуватись по ситуації, при якій ви частіше всього їздите.

Необхідно підкреслити, що для таких доволі неприємних «перехідних» періодів на українському ринку представлені всесезонні шини. Правда, в такому разі потрібно буде витратитися на додатковий комплект покришок, так як «всесезонка» не здатна працювати як потрібно, ні взимку, ні влітку.

Будьте дуже уважними і пильними під час заміни автомобільних шин відповідно до сезону і тоді значно підвищите безпеку руху. Ніколи не тягніть до останнього моменту, а перевзувайтесь своєчасно.

Принципи зміни літньої гуми

25 березня 2016
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]