У чому відмінності кованих від литих

Красиві, яскраві, елегантні диски ідеально підходять до будь-якої марки автомобіля, незалежно від року її випуску та стилю виконання кузова. Тому день у день популярність легкосплавних ковзанок зростає в нестримному темпі.

Але варто пам'ятати, що в цю категорію потрапляють відразу два різновиди ковзанок: ковані та литі. Зовні розрізнити їх часом дуже непросто, але за технічними характеристиками дані товари відрізняються дуже сильно.

Загальні риси

В чем отличия кованых от литых

Обидва підвиду легкосплавних коліс виготовляються зі сплавів металів з малою молекулярною масою: алюміній, магній, титан і т.д. Це гарантує малу вагу готової конструкції, а також високий поріг її стійкості проти корозії.

Склад вихідної сировини може бути абсолютно різним. Від цього багато в чому залежить довговічність і зносостійкість деталі, умови її експлуатації і робочий ресурс. Точну формулу використовуваного сплаву знає тільки виробник, тому відомі лише загальні особливості.

Також, литі і ковані катки вигідно виділяються дизайном. Найбільший асортимент малюнків обода можна виконати при литті, але і кування дає широкі можливості.

Унікальність литих виробів

На сьогодні є кілька варіантів технологій лиття: під низьким тиском, гравітаційний (під власною вагою), з протитиском і їх комбінації. Кожен з методів хороший по своєму. Вибирають спосіб з урахуванням необхідних властивостей готового товару, а також матеріалів, які застосовуються.

Завдяки унікальності технології, на виході отримують запчастина, яка:

  • - має привабливий зовнішній вигляд і може приймати практично будь-які форми внутрішнього малюнка;
  • - на 30 - 40% легше сталевих автодисків;
  • - прекрасно відводять тепло від сполучених деталей.

Але литі диски не терплять швидкої їзди по купинах і бездоріжжю, вони мають низьким рівнем пластичності і при неакуратному водінні дають тріщини і відколи.

Практичність кування

Ковані колеса стоять на найбільш високому рівні з технічних і експлуатаційних характеристик. Вони виготовляються шляхом гарячого штампування розплавленого металу. При їх виготовленні задіюється велика кількість ручної праці, високоточні верстати і більш ретельна обробка.

Готовий виріб має максимально низьку масу, високу пластичність поряд з унікальною міцністю. Їх термін служби може обчислюватися десятиліттями, адже навіть після деформації така деталь може бути відновлена ​​без втрати первинних показників.

13 Трав 2021
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]