Що таке профіль шини

Кожне маркування покришок, яке розташоване збоку, завжди вказує параметри профіля шин. В ідеалі кожний власник автомобіля повинен вміти його розшифровувати. Але, нажаль, не те що не всі вміють розшифровувати цей показник, але навіть не усі розуміють його значення. Давайте разом розберемося, що собою представляє цей набір цифр.

Профиль шини що це таке?

На автомобільній покришці завжди перші цифри – це ширина шини, а слідуючи – його висота. Другий показник відображається в відсотковому відношенні до ширини. Останні цифри – це посадочний діаметр, який відображають в дюймах.

І так, наприклад, візьмемо низько профільні шини R15, на покришці вказаний розмір 180/50/R15. Дані цифри говорять, що ширина дорівнює 180 мм, а висота 50% від ширини, відповідно 90 мм, а посадочний діаметр дорівнює 15 дюймам – 381 мм.

Поговоримо про висоту і ширину профилю

що таке профіль шини

Тепер потрібно розібратись в тому, що таке ширина і висота профіля шини, а точніше, що ці показники позначають. Ширина профіля автомобільної покришки позначає відстань між зовнішніми боковими частинами автомобільної гуми в накаченому стані. При цьому до уваги не беруться різні височини, що були створені захисними поясами, ободом і обивкою. Доволі часто цей показник рекомендують виробники, але якщо ви не знаєте цього показника, то ми рекомендуємо купувати покришки з шириною профіля на 30% більше за ширину ободу.

Слідуючий показник – це висота профіля покришки. Від нього залежить керованість машини і відповідно рівень комфорту під час їзди.

Різні профілі: плюси і мінуси

Ми з вами зрозуміли, що таке профіль шини, а тепер давайте поговоримо про переваги та недоліки використання покришок стандартного профілю:

  • 1. Плавність ходу транспортного засобу. Чим вище профіль шин, ти комфортніша їзда. Ви не будете відчувати кожну яму, камінець і інші незначні височини.
  • 2. Збереження підвіски. Висококпрофільні шини дозволяють значно зменшити навантаженні на підвіску.
  • 3. Прохідність у високо профільних шинах буде вище, ніж у низько профільних.

Але і про недоліки також необхідно сказати. Чим вище профіль покришок, ти важче керованість автомобілю. Правда, якщо приймати до уваги всі «позитивні» характеристики наших українських доріг, то саме такі покришки будуть дійсно ідеальним рішенням.

19 жовтня 2016
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]