Лиття або сталь, що краще?

Сучасна технологія виробництва автомобільних дисків передбачає використання в якості матеріалу сплави різних металів. Перший це сталь, а другий алюміній з магнієм. В залежності від того, який метал взято в якості основи, такими властивостями і має готову продукцію. Вироби зі сталі виходять міцними і надійними. Але в той же самий час для них характерні ряд недоліків:

  • - величезна маса, незрівнянна з алюмінієм. Це дає збільшення навантаження на деталі підвіски автомобіля;
  • - погана корозійна стійкість. Простіше кажучи залізний диск іржавіє;
  • - погана балансування. Готове колесо має і так велику масу, а наявність додаткових тягарців тільки погіршить ситуацію;
  • - непривабливий зовнішній вигляд.

І це далеко не повний список.

Литье или сталь, что лучше

Особливості виробництва лиття

Литі конструкції, як зрозуміло з назви, отримують методом лиття сплавів на основі алюмінію, магнію і титану. Отриману гарячу масу заливають у спеціальну матрицю, де метал застигає і отримує готову форму. Для того, щоб виключити можливість появи тих чи інших дефектів, після охолодження вироби проходять додаткову термообробку. На останній стадії їх покривають лакофарбовим покриттям.

Де рекомендується використовувати литі диски

Із заводу основна маса автомобілів виходить на штампованих дисках. Це пов'язано з бажанням виробника здешевити готову продукцію. І це зовсім не означає, що в подальших машина повинна на них експлуотіроваться. Навпаки, досвідчені автомайстра рекомендують замінити їх на лиття, причому якомога швидше. Всі ми з вами чули про гіроскопі, або принаймні гралися в дитинстві в дзига. Дак от, ніж больша його маса, тим важче змінити траєкторію руху або зупинити його. В авто все відбувається саме так. Велика маса диска збільшує навантаження на ступичні підшипники, вали і шестерні. А так і до ремонту догратися можна.

Альтернатива стали

Так що ж виходить, що лиття це панацея? Зовсім ні, тому як і у нього є недоліки. Перший з них це погана стійкість до ударних навантажень. Але це справедливо лише для великих ям і швидкості далекій за допустиму. Втім, застосування стали в подібному разі не позбавить вас від відвідування шиномонтажу. Саме тому доглядаючи собі нові диски зверніть увагу на комплект легкосплавов. Ви цього гідні.

1 лютого 2021
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]