Поговоримо про висоту зносу протектора літніх шин

Серед сучасних автовласників доволі актуальною темою виступає, як оцінити знос протектора шин, або яка висота протекторів повинна бути у нової літньої гуми. Причиною появи таких питань виступає мала інформованість автовласників у тому, яким повинен бути розмір протекторів. Адже під таку марку при купівлі нових покришок на авторинку нечесні продавці можуть сміливо «всунути» підробку, значно знизивши на неї ціну.

Спеціалісти «Авто Диски UA» вирішили розповісти своїм клієнтам, як визначити висоту протекторів літніх шин. Чому так важливо вибрати правильний тип протектора. Це дасть можливість не дозволити себе обманути. Також експерти «Авто Диски UA» поділяться своїми секретами визначення ступеня зношеності протектора літньої гуми.

висота протектора автомобільної літньої гуми

ОСОБЛИВОСТІ НОВОЇ ЛІТНЬОЇ ГУМИ І ВИСОТА ПРОТЕКТОРА

Головним призначенням гуми виступає забезпечення максимального зціплення з дорожнім покриттям. Влітку температура повітря висока, тому на цю пору року потрібна більш жорстка гума, яка не підходить для використання взимку. Адже вона буде повністю твердіти і відповідно втрачати всі свої якості. Також на ступінь жорсткості шин вливає і малюнок протектора на літніх колесах. Головною їх задачею є захист автомобіля від «аквапланування». Це можливо за рахунок продольних полос, що нанесенні на поверхні колеса.

Літня гума має широкі протекторні виступи з характерними вузькими канавками. При цьому ламелі (прорізи) на шинах майже відсутні. Така структура забезпечує:

як оцінити знос протектора шин

  • відміну зносостійкість;
  • низький рівень супротиву качання;
  • мінімальний рівень шуму.

ЯКА ВИСОТА ПРОТЕКТОРА ЛІТНЬОЇ ГУМИ ДОПУСТИМА?

Висота протектора автомобільної літньої гуми варіюється в межах 6-8 мм. При цьому, допустимий знос 50% і більше. Відповідно допустима глибина протекторів дорівнює 1,6 мм. Правда, зловживати цим не варто і доводити гуму до критичного стану. Краще своєчасно замінити зношену гуму.

Пам’ятайте, що для ефективного використання літньої гуми дуже важливим є наявність протектора, а його зниження призведе до погіршення якості відведення води з контактної плями. Крім цього, купуючи нову літню гуму при виборе глибини протектора важливо приймати до уваги призначення автомобіля. Наприклад, для визначених спортивних моделей глибина може достигнути 17 мм. Високі протектори важливі і для позашляховиків, так як такий транспортний засіб в важких умовах потребує в якісному забезпечені зціплення з дорожнім покриттям.

самостійно оцінити зношення протектора коліс

ОЦІНКА СТУПЕННЯ ЗНОШЕННОСТИ ПРОТЕКТОРІВ ЛІТНІХ ШИН

І так, як уже зазначалося припустимий рівень зношення шин для літа дорівнює 1,6 мм. Необхідно підкреслити, що до такого висновку прийшли вчені науково-промислового інституту з США. Це значить, що при досягненні даного показника використання шин категорично заборонено, так як висока вірогідність виникнення аварійної ситуації в кращому випадку. Правда, в нашій країні на це мало хто звертає увагу і багато автовласників їздять на «лисій» гумі поки не виникне неприємна ситуація.

Яким чином самостійно оцінити зношення протектора коліс? Зношена шина добре відчувається під час їзди по мокрій дорозі. Замість плавного наїзду на калюжу, водій буде відчувати доволі жорсткі удари, так як протектори відсутні і відводити воду просто нічим. Да і ззовні видно, що ваша гума просто стерта і малюнок не видно.

допустима глибина протекторів

Запам’ятайте, що правильно вибраний протектор літніх шин, як і оцінка його стану на старій гумі, це залог комфортної та безпечної їзди. Удачі вам на дорозі!

7 квітня 2016
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]