Як працює датчик тиску в шинах?

Уваги цьому питанню автомобілісти приділяють доволі мало, особливо це стосується новачків. Адже далеко не всім відомо, як працює датчик тиску в шинах і взагалі, що собою представляє цей пристрій.

Пам’ятайте, що саме гума є тим елементом, що контактує з дорогою і саме вона несе відповідальність за комфортність і навіть безпеку їзди.

як працює датчик тиску в шинах

Що таке датчик тиску в шинах: як працює

І так, датчик тиску в шинах – це пристрій, який контролює рівень тиску в колесі. На ринку представлені різні варіанти систем. Давайте розглянемо три варіанта:

  1. Найбільш простим рішенням виступають спеціальні ковпачки зі вбудованими кольоровими індикаторами, що встановлюються на вентилі підкачки замість традиційних ковпачків. У випадку зниження показника на прозорому чудо ковпачку з’являється полоса, колір якої залежить від того наскільки атмосфер знизився тиск. Вона то і дозволяє водію зрозуміти, що колесо потрібно провірити.
  2. Електрона система контролю тиску в шинах, яка автоматично сповіщає про те, чи варто провірити рівень тиску у вашому колесі. А ще вона вказує яке саме колесо потурбує вашої уваги. Безперечно, у випадку серйозного пошкодження (прокол або зрив) система не допоможе. Правда, в такому випадку водій і сам все зрозуміє. Варто сказати, що на ринку представлені системи, які передають інформацію про тиск і навіть температуру в шинах по радіозв’язку на центральний блок. А існують такі варіанти, які передають інформацію на телефон. Доволі зручно!
  3. Системи, що працюють через ABS. Це найбільш досконалі пристрої і саме їх встановлюють в серійній комплектації автомобілів. І тут виникає питання, а як працюють датчики тиску в шинах без самих датчиків. Все же датчик існують, а саме ті які дозволяють електронній системі визначити швидкість обертання колеса і відносну різницю. Відомо, що при понижені тиску висота профіля падає. Відповідно колесо обертається значно швидше, а система зафіксувавши цей факт подає тривожний сигнал.

Як бачите, кожна із видів систем, що контролює рівень тиску в шинах, має свій принцип роботи.

27 лютого 2017
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]