Як роблять легкосплавні диски

Сучасного автомобіліста литими дисками зовсім не здивуєш. А ще декілька десятиліть тому таке колесо міг дозволити собі далеко не кожний із-за високої їх ціни. Однак прогрес дозволив збільшити їх кількість, зробивши більш доступними. Більше того, вони вже стали витісняти традиційні «штамповки».

А ось як роблять легкосплавні диски відомо далеко не всім. Сьогодні ми вам розкриємо секрет та допоможемо зрозуміти за рахунок чого такий вид дискової продукції має багато особливостей:

  1. легкість, що сприятливо впливає на навантаження підвіски та витрати палива;
  2. більш привабливі;
  3. мають великий модельний ряд.

як роблять легкосплавні диски

Як роблять литі диски, розбираємося разом з менеджером «АвтоДискиUA»

Вже сама назва говорить про те, що для виготовлення таких коліс використовують метод лиття. В якості матеріалів використовують сплави алюмінію та магнію, які і дозволяють створювати колесо більш стійке до механічних пошкоджень.

Сам виробничий процес починається з болванок алюмінію та магнію, який беруть в потрібній пропорції. Їх закладають в піч та нагрівають до температури 600 – 700 градусів. Розколений метал заливають в підготовлені форми, по зовнішньому вигляду відповідно готовому виробу.

Після чого їх опускають у воду для надання жорсткості. Однак для остаточної жорсткості виріб нагрівають ще декілька разів до температури 150 – 200 градусів та дають охолонути на відкритому повітрі.

Далі виріб обточують на спеціальному стенді, надаючи колесу естетичну привабливість. Важливо, що таке виробництво практично без відходів.

А ось якщо говорити про те, як роблять ковані диски, то технічно їх назва не зовсім точна. Правильніше було б сказати, що колесо виготовлено методом об’ємної штамповки з використанням закритих матриць.

Варто відмітити, що кована дискова продукція є дальнім родичом деяких деталей літаків, так як використовуються ті ж технології, що і при виготовлені окремих елементів конструкцій планерів.

9 червня 2017
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]