Чи можна їздити на зимовій гумі влітку?

Українське законодавство не забороняє їзду влітку на зимовій гумі, але автомобілістам слід відмовитися від такої затії, якщо водій хоче зберегти безпеку і керованість автомобіля. Виробники не даремно випускають два варіанти гуми - зимову і літню, наділяючи її кардинально протилежними характеристиками. Моделі розробляються з урахуванням температурних режимів та інших особливостей сезонної погоди.

Чому ми радимо не користуватися зимові покришки влітку?

Можно ли ездить на зимней резине летом

Багато автомобілістів не хочуть міняти зимову гуму на літню, пояснюючи це тим, що вони економлять на купівлі нового комплекту покришок або їм ніде зберігати змінні колеса. В такому випадку краще експлуатувати всесезонні покришки, в яких поєднуються характеристики зимової та літньої гуми.

Зимові шини виготовляються з більш м'якої гуми, яка відмінно поводиться на дорозі взимку, але зовсім не тримає форму влітку. Під впливом сонця вона швидко руйнується. У зв'язку з підвищеною м'якістю, шини не в змозі виконувати покладені на них завдання.

Причини для відмови від зимової гуми влітку:

  • - на зимових покришках є спеціальний протекторний малюнок, завдяки якому забезпечується оптимальне зчеплення з засніженою дорогою, обледенілій трасою. Передбачена ефективна дренажна система, яка оперативно відводить мокрий сніг від плями контакту. У літню спеку шина повинна мати інші характеристики. Зимовий протектор забезпечує неякісне зчеплення з дорогою, не дозволяє автомобілю оперативно входити в повороти;
  • - збільшення гальмівного шляху, що знижує безпеку поїздки. Згідно практичним спостереженнями, у автомобіля на швидкості 50 км / год з зимовою гумою гальмівний шлях на 5 м більше, ніж з літніми. Підвищується ризик виникнення ДТП, особливо це актуально на міських дорогах, перевантажених транспортом;
  • - знижена керованість машини - тести доводять що на швидкості 70 км / год на літній гумі можна виконати маневри, які нездійсненні на зимових покришках при аналогічній швидкості.

Не варто ризикувати безпекою своєї і пасажирів, а також інших учасників дорожнього руху, відмовляючись від використання літньої гуми в жарку пору року. Зимові покришки швидше зношуються влітку, що має стати ще аргументом на користь літніх аналогів.

3 серпня 2021
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]