Як дізнатися рік випуску шини

Багато досвідчених майстрів шиномонтажу і автосервісу можуть з одного погляду на покришки визначити їх рік випуску. Безперечно, водіїв новачків цей факт дивує і вони не розуміють, як можна визначити рік випуску гуми, не маючи на руках ніякої документації. Деякі і взагалі дивляться з недовірою, вважаючи, що їх хочуть ввести в оману. Однак це ніякі не фокуси, і ми сьогодні розберемося, як дізнатися рік виробництва шини. Тут важливо знати, куди дивитися.

Серійний номер покришок

Кожна партія, що випускається, має свій серійний номер, який складається з латинських літер та цифр. Його наносять на обидві бокові сторони автомобільної покришки. З одного боку, номер друкують повністю, а з іншого – наносять лише букви і перші цифри номеру. Доволі часто, чотирьох або трьох значний номер укладено в овальний штамп, тому знайти на автомобільній гумі зовсім неважко.

дізнатися рік випуску шини

Саме цей номер і є відповіддю того, як визначити дату випуску шини. Адже останні його три або чотири цифри і є дата виготовлення покришки. Необхідно підкреслити, що таке маркування відноситься тільки до гуми, що була вироблена після 2000 року, так як саме тоді перейшли на нову систему нумерації шин, яка більш зручна. Відповідно до нової системи нумерації перші дві цифри – це тиждень, коли була випущена ця гума, а наступні дві – рік виробництва. Наприклад, на шині вказано 2110, то це говорить про те, що вона була випущена в травні 2010 року.

Якщо ж на покришках ви бачите не чотири, а три цифри, то це говорить про те, що шина була виготовлена ще до 2000 року. В такому разі перші дві цифри, як і в новій системі нумерації, це тиждень випуску, а останні третя цифра – це рік випуску. Щоправда, тут необхідно відмітити, що при такому маркуванні покришки можуть бути і 80-х років випуску, і 90-х. Багато хто дивується, а як дізнатися дату випуску при трьох значному маркуванні. Все просто, необхідно знати деякі деталі. Наприклад, в покришках 80-х років номер з двох сторін виділений зірочками, а у шин 90-х років після трьох значного номеру йде пробіл і зірочка, або трикутник і зірочка.

Як бачите визначити дату випуску автомобільних шин не так вже і важко. Однак при купівлі покришок важливо не тільки знати дату їх виготовлення, а ще оглянути їх зовнішній вигляд, який також може сказати, як давно була випущена гума. Тут мова йде про висоту протектору і колір шин. З часом їх насичено-чорний колір перетворюється в біло-сірий. Також при неправильному зберіганні на поверхні можуть виникнути маленькі тріщини, як павутинки. Від купівлі таких покришок краще відмовитись.

28 червня 2016
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]