Установка різних шин

Сучасні автолюбителі дуже люблять експериментувати зі своїм автомобілем. Хтось зміни вносить просто з цікавості, а хтось з метою економії. Одним словом, зміни зовнішнього вигляду автомобіля не рідкісне явище. Деякі експерименти дають непогані результати, тому починають викликати інтерес у водіїв і в деяких випадках користуються чималим попитом. При цьому особливої ​​уваги не приділяють безпеки транспортного засобу. Одним з популярних варіантів експериментів виступає установка різних шин. Чи так це безпечно і що може спричинити за собою давайте разом розберемося.

Монтаж різних покришок на одну вісь

Насамперед необхідно зазначити, що ставити різну гуму на одну категорично заборонено. Зверніть увагу, що це юридична заборона. Правда, сума штрафу не суттєва.

Небезпека насамперед полягає в різниці характеристик моделей. Адже кожен тип протектора характеризуються певними властивостями. Істотно можуть відрізнятися наступні показники:

  • динаміка розгону автомобіля і його гальмування;
  • рівень тяги і зчеплення;
  • захист від аквапланування і інші показники.

Одним словом, використання на одній осі різних покришок матиме вельми непередбачувана поведінка. Досить часто такі експерименти тягнуть за собою розбалансування коліс на осі, порушується стабільність руху, що може спричинити втрату управління. Та й зношується така гума значно швидше. З таким наслідком можуть зіткнутися навіть ті автомобілісти, які підібрали покришки зі схожими характеристиками зчеплення, але протектор принципово відрізняється.

Правда, варто відзначити, що існують ситуації, коли на одну вісь допустима установка різних покришок. Йдеться про те, що, коли автомобіль залишився без шини, а запаска не тією моделлю. Однак, в такій ситуації варто негайно дістатися до шиномонтажу і підібрати ту модель, що встановлена ​​на вашому авто. До автосервісу варто їхати, не перевищуючи швидкість 80 км / год.

На різних осях встановлені різні покришки

Установка різних шин

А ось установка гуми різних моделей на різні осі транспортного засобу цілком допустимо. Більш того, для вантажних автомобілів даний варіант цілком нормальне явище, що не скажеш про легкових машина. Правда, виробники новеньких легковиків часто за замовчуванням на заводі встановлюють різні моделі шини. Однак використання різних покришок на передній і задній осях вимагає від водія враховувати характеристики обох варіантів покришок. Ось тому краще всього вибирати моделі гуми з максимально близькими властивостями. Та й не варто ставити літні і зимові покришки на автомобіль одночасно. Адже нерівномірного розподіл навантажень не уникнути.

Резюмуючи вище сказаного рекомендуємо вибирати комплект шин однієї моделі. В такому випадку зможете уникнути маси неприємних моментів. В іншому випадку краще вибирати гуму вдаючись до допомоги професіоналів.

3 січня 2019
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]