Як розшифрувати маркування колісних дисків?

При виборі та встановлені будь-якої запчастини дуже важливо звертати увагу на маркування і відповідно маркування колісних дисків тому не виключення.

На диски легкових автомобілів його наносять на коробку з дисками, внутрішню поверхню запчастини та документацію, яка докладається до даного виробу.

Розшифровка маркування дисків для автомобілей

Як правило, на виробі ви можете побачити такі позначення, як 8 J *16 Н2 5/112 ET 35 d 66.6. Правда, цей набір букв та цифр для багатьох не зрозумілий, тому давайте разом розберемося на даному прикладі, що і як читати.

 1. «8» - цей символ говорить про ширину обода диска та вимірюється в дюймах. Важливо при монтажу колеса на автомобіль, щоб ширина диска відповідала ширині колеса. В противному випадку покришка може злетіти.
 2. «J» - цей символ позначає особливості конструкції, її кут нахилу і радіус закруглення дисків.
 3. «16» - позначає діаметр обода коліс. Розбираючись в позначеннях колісних дисків необхідно відмітити, що даний показник також вимірюється в дюймах і відповідає діаметру покришок. На ринку представлені автомобільні диски діаметром 12-32 дюйма, але найбільш популярні – це 14-16 дюймів.
 4. «Н2» - говорить про кільцеві виступи, що розташовані на полицях обода і відомі як хампи. Вказане маркування говорить про те, що диск має два хампа, що характерно для більшості сучасних моделей цього елементу.
 5. «5/112» - PCD – цифра п’ять говорить про те, що параметри колісних дисків передбачають п’ять отворів для кріплення болтів або гайок. Під цифрою «112» мається на увазі діаметр розташування кріпильних отворів на колісному диску. Він вимірюється в міліметрах.
 6. «ET» - це виліт диску, який в деяких країнах позначається OFFSET и DEPORT. Одиниця вимірювання міліметри. Даний показник говорить про відстань між площиною, що прилягає до автомобільної маточині і площиною, яка проходить по осі симетрії обода.
 7. «d» показник говорить про діаметр центрального отвору, відведеного під маточин.

расшифровка маркировки дисков

Додаткові характеристики автомобільних дисків

Не виключені і додаткове маркування колісних дисків, яке може буте представлене:

 1. «0116» - даний напис говорить про дату випуску дисків. Вказується рік і тиждень виготовлення. В даному прикладі запис можна прочитати як перший тиждень 2016 року.
 2. MAX LOAD 2500 LB – говорить про максимально допустиме навантаження на одне колесо – 2500 фунтів.
 3. TUV, SAE, PCT, ISO говорить про те, що колісний пройшов перевірку в усіх контролюючих органах.
 4. MAX PCI 40 GOLD – позначає допустимий тиск в шинах. В даному прикладі не більше 40 фунтів на один дюйм квадратний. А маркування GOLD говорить, що заміри можуть бути проведені лише у холодній шині.
3 жовтня 2016
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]