Грижа на колесі

Одним з розповсюджених і вельми неприємних моментом, з якими стикаються автомобілісти, виступає грижа на автомобільному колесі. Що це таке, на жаль, знають не всі власники машин, а деякі просто недооцінюють весь масштаб цієї проблеми. Під грижею на колесі мається на увазі здуття гуми, яке розташоване на бічній частині колеса. Причин здуття може бути маса і про них ми сьогодні поговоримо.

Чому грижа з'являється на колесі?

Існує маса ситуацій, за якими утворюються на покришка різні дефекти. Серед найбільш поширених варто виділити:

  1. Дороги низької якості. Якщо Ви постійно їздите по дорогах з вибоїнами та ямами, а в Україні таке дорожнє покриття практично скрізь, то уникнути цього неприємного моменту буде просто нереально.
  2. Шини з браком. Явище рідкісне, але все зустрічається. У такому випадку був порушений технологічний процес виробництва.
  3. Невдала парковка вздовж бордюру тягне за собою у майбутньому здуття покришки при будь-якому наїзді на вибоїну.
  4. Рівень тиску в шині також має важливе значення і його недотримання здатне спричинити за собою утворення грижі. При чому, якщо у покришці недостатній рівень тиску, то під час їзди покришка нагрівається і втрачає структуру корди, з-за чого і формується шишка на одній з ділянок автомобільної гуми. Якщо ж шина перекаченная, то в місці надлишкового відстані між нитками виникає слабке місце.
  5. ДТП також є в списку причин, що впливають на утворення дефекту на колесі.

Розпізнаємо грижу на колесі

Поява дефекту на покришці візуально побачити досить важко, однак ви помічаєте, що поведінка автомобіля стало звичним. Кузов на невеликих швидкостях похитує, а в самому русі відзначається ритмічна вібрація. На швидкості більше 60 км/год водій може зазначити, що б'є кермо, а ніж швидкість вище, тим більш помітна вібрація і передається навіть на транспортний засіб.

Якщо Ви зіткнулися з подібним поведінка автомобіля, то можна за допомогою домкрата підняти автомобіль і оглянути колесо. Однак пам'ятайте, що не тільки грижа на колесі може викликати таке неприємне поведінку машини. Наприклад, проблеми з балансуванням не виключені. У такому випадку варто просто відвідати шиномонтаж.

Як вирішити проблему з грижею на колесі в дорозі?

Якщо ви зіткнулися з дефектом на колесі під час своєї подорожі, а запаска відсутня і поруч немає шиномонтажу, то першим ділом, рекомендуємо їхати вкрай уважно зі швидкістю не більше 80 км/год. При цьому, дуже важливо дотримувати наступні правила:

  1. Обов'язково покришку з грижею поставте назад. У разі розриву здуття на передньому колесі різко порушитися траєкторія руху, що може спричинити за собою ймовірність виникнення аварійної ситуації. При задньому розташуванні проблемної шини зберегти траєкторію руху буде куди простіше.
  2. В гумі з грижею рекомендується злегка спустити тиск, приблизно на 15%.
  3. Рекомендована спокійна їзда. І тут не тільки про швидкість йдеться, а ще й гальмуванні. Воно ні в якому разі не повинно бути різким.
  4. Обов'язково дотримуйтесь дистанції між попереду йдуть автомобілями, щоб у разі розриву у вас була можливість для будь-якого маневру.

І візит в найближчий шиномонтаж має бути негайним. Пам'ятайте, що мова йде не тільки про вашу безпеку, але й оточуючих.

5 грудня 2018
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]