Центрувальні кільця. Яку роль відіграють

При черговій покупці нових дисків багато автомобілістів прагнуть з їх допомогою уникализировать екстер'єр авто, вибрати моделі, які по типорозміру відрізняються від штатно встановлених коліс. Вибір нештатної гуми величезний, але при установці на автомобіль виявляється, що центральний отвір диска на кілька міліметрів більше заводського - між маточиною і диском з'являється невеликий зазор. Для його усунення використовують центрові кільця - пластикові або алюмінієві прокладки, які дозволяють відцентрувати диск, тобто, досягти ідеальної сумісності центрального отвору диска з маточиною.

Види центровочних кілець

Центровочные кольца

Промисловість пропонує два види центровочних кілець:

  • - пластикові - недорогі прокладки, що не окислюються. Мають нетривалий термін експлуатації через стрімкої деформації;
  • - алюмінієві - довговічні, але менш зносостійкі перед впливом реагентів, швидко окислюються. Коштують дорожче пластикових, майже не деформуються.

Який варіант вибрати, вирішує автомобіліст, але відмовлятися від установки центровочних кілець при заміні заводських дисків на нештатні, не варто.

Наслідки відсутності центровочних кілець

Нехтуючи порадами щодо використання центровочних кілець, автомобіліст ризикує завдати шкоди не тільки динаміці, а й автомобільної підвісці. Під час руху виникають ненормовані навантаження на підвіску, що знижує її робочий потенціал.

Якщо немає центровочних кілець, і між маточинного циліндром і отвором диска присутній хоча б мінімальний зазор, не виключено мимовільне відкручування болтів. В результаті демонтажу болтів можна втратити колесо. Можливо руйнування отвори Автодиски. Спостерігається нерівномірний знос покришок, втрачається керованість.

Як правильно вибрати кільця?

Експерти рекомендують дотримуватися двох основних правил при виборі проставочное кілець:

  • - Ступичний діаметр колісного диска менше діаметра центрувальними кільця.
  • - Потрібно зіставити діаметри центрувальними отвори автодисків - заводського і нештатного (вказані виробником на поверхні диска). Зазор повинен становити в межах 0.5-1 мм - його легко усунути за допомогою кільця. Якщо зазор більше, то краще відмовитися від покупки такого нештатного диска.

В інтернет-магазині завжди в великому асортименті присутні автодиски і центрувальні кільця, тому підібрати оптимальне рішення не важко власнику автомобіля будь-якої марки.

9 серпня 2021
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]