Шип, не шип, фрикційні - що краще?

Шипована гума

З настанням холодів кожен власник автомобіля починає замислюватися про необхідність вибору зимової гуми, і тут виникає маса питань: які шини вибрати, що краще шипована або фрикційна гума. Для того щоб зробити правильний вибір менеджери компанії "АвтоДиски UA" рекомендують в першу чергу розібратися що собою представляє обидва види зимової гуми.

Шипована гума і її особливості

Дуже важливим елементом шипованих покришок є шипи. Вони спеціально призначені для зими. За рахунок цього вони істотно підвищують зчеплення коліс з дорожнім покриттям, що тягне за собою кращу керованість транспортного засобу. Проте взимку не виключена сльота і при такій погоді площа контакту гуми з мокрим дорожнім покриттям істотно зменшується, а це призводить до того, що керованість автомобіля значно знижується.

До того ж, багато автомобілістів скаржаться на вібрацію і шум, який видають шини. Якщо ви прихильник швидкої їзди, то з шипованою гумою від неї доведеться відмовитися. В іншому випадку шипи зітруться досить швидко і не виключений виліт з дороги. Ще один істотний мінус - це значне підвищення витрати палива. Однак вдаючись до статистичними даними, можна сміливо сказати, що шиповану гуми вистачає приблизно на 30 000 кілометрів, а це прирівнюється до трьох сезону.

Шипована гума

Кілька слів про фрикційних гуми

Відмінністю фрикційних покришок від шипованих побратимів полягає в зовсім іншому складі гумі і малюнку протектора. Нешиповані шини виробляють з гуми з помірною жорсткістю. Завдяки цьому, ступінь зчеплення шин з мокрим дорожнім покриттям максимальна, а керованість автомобіля відмінна.

Однак тут необхідно брати до уваги той факт, що на сухій дорозі гума перегрівається, через що гальмівний шлях збільшується, а керованість транспортним засобом знижується.

Шипована гума

Фактори вибору типу зимову гуму

Насамперед при виборі зимових шин необхідно керуватися кліматичними умовами. Для поїздки засніженими вкатаним дорогах, де мають місце товсті шари ожеледиці, рекомендується віддавати перевагу шиповану гуму. Якщо ж ви плануєте їздити виключно по міських вулицях, то гострої необхідності в шипах немає. Не варто забувати і той факт, що ефективність шипованих покришок на асфальті значно нижче, ніж фрикційних. Вони значно швидше зношуються і створюють вельми неприємний шум по час їзди.

Варто звернути увагу і на законодавчі нюанси. В Україні немає законів, що забороняють їзду на тому чи іншому вигляді зимової гуми. Однак якщо ви плануєте виїжджати за межі нашої держави, то законодавчу базу тієї країни, яку плануєте відвідати, варто враховувати. Адже в багатьох країнах світах їзда на шиповану гуму під забороною. Однак, є й ті держави, в яких допускається застосування тільки шипованих покришок.

Шипована гума

Температура і вибір типу зимову гуму

Багато автомобілістів відзначають той факт, що при температурних змінах відрізняються характеристики шиповану гуми. Цей факт має підтвердження експертів. При певній температурі шиповані покришки за своїми властивостями поступаються фрикційним шинам. Приміром, при температурі мінус 12-15 властивості в обох видів гуми однакові. Однак, при підвищенні температури гальмівний шлях у фрикційної гуми коротше на 25%. На думку експертів, причина полягає в тому, що шипам складно проколювати ожеледь. А ось при температурі від нуля до мінус п'яти градусів ефективність шиповану гуми значно вище.

На закінчення вищесказаного можна сказати, що кожен власник автомобіля самостійно приймає рішення щодо того, що краще шип, що не шип, фрикційні покришки. Тут головне брати до уваги кожен конкретний випадок. Адже не всі водії розташовують однаковими погодними умовами і дорожнім покриттям. Однак незалежно від обраного типу зимової гуми приділіть особливу увагу її якості.

В інтернет-магазині "АвтоДиски UA", ви зможете придбати сертифіковані зимові шини з гарантією якості від виробників.

Приходьте і переконайтеся в цьому особисто!

24 вересня 2015
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]