Чи можливо їздити в літку на зимовій гумі?

Одним з доволі актуальних питань серед сучасних автовласників виступає, чи можливо влітку їздити на зимовій гумі? Чи виправдана купівля двох комплектів коліс? А якщо приймати до уваги менталітет та характер наших співвітчизників, то сумніви терзають багатьох. В своє виправдання говорять, що «ну підвищиться трішки шум під час поїздок» або «ну злегка знизиться якість руху». Багато людей впевнені, що цими фактами можна сміливо знехтувати. А насправді так це? Експерти «Авто Дисків UA» вирішили допомогти автовласникам розібратися, чи можлива їзда на зимовій резині спекотним літом.

чи можна їздити на зимовій гумі влітку

ЮРИДИЧНА ТОЧКА ЗОРУ ПРО ЇЗДУ ЛІТОМ НА ЗИМОВИХ ШИНАХ

В законі України немає жодної відповіді на таке хвилююче питання, як чи можливо експлуатувати зимову гуму влітку. Цей факт говорить про те, що ні яких штрафних санкцій за те, що влітку будите їздити на зимових шинах не існує, тому кожна людина має право робити так, як їй вигідно.

влітку на зимовій гумі

ТЕХНИЧНА СТОРОНА ПИТАННЯ «ЇЗДИ ВЛІТКУ НА ЗИМОВІЙ ГУМІ»

Якщо розглядати питання про їзду на зимових шинах влітку з технічної точки зору, то відповідь всіх спеціалістів негативна. Вони в один голос заявляють, що влітку їздити на зимових покришках категорично неможливо. Серед основних причин стоїть виділити:

на зимовій гумі влітку

  • 1. Зниження безпеки руху. Склад гумі для зимових шин розроблений таким чином, щоб забезпечити якісне зціплення коліс з дорожнім покриттям, яке вкрите снігом, сніговою кашею. Допускається використання гуми і при температурах вище нуля, але не більше +10 градусів, так як гума стає м’якою, що значно знижує її зціплюючи якості. Як правило, водій помічає мляве рульове управління, труднощі в розгоні і замети при маневрах на дорозі. Тормозний шлях також збільшується. Більш того, вона може розірватися від невеличкого камінця.
  • 2. Використання зимової гуму влітку значно збільшуються витрати, як на підтримку, так і на експлуатацію автомобіля. Адже зі збільшенням плями м’якої гуми «липучки» двигун потребує більшої потужності, що призводить за собою підвищення витрат на пальне. Як показує практика, на 5-10 % на відміну від використання літніх шин.
  • 3. Використання шин в невідповідних умовах призводить до більш швидкого зносу протекторів. Якщо ваша зимова гума з шипами, то немає ні яких шансів, що до наступної зими на колесах залишиться хоча б один шип. До того ж, від такої гуми досить сильно страждає дорожнє покриття, а «липучки» нешипованних коліс зношуються нерівномірно, що приводить до формування «квадратного колеса».
  • 4. Рівень комфорту під час їзди на зимовій гумі влітку також важко назвати кращим.
  • 5. Зимова гума, що використовується влітку, негативно відображається на терміні служби ходової автомобіля.

зимові шини влітку

Таким чином, роблячи висновки відносно вище сказаного, можна підкреслити, що прямої заборони на використання влітку зимових шин не існує, але своєчасна їх заміна на літні шини дозволяє уникнути зайвих витрат та неприємних ситуацій на дорогах із-за неякісної керованості автомобіля. Як показує статистика ГАЇ відносно ДТП, то багато аварій можливо було б запобігти, якби винуватці аварій своєчасно змінили гуму.

зимова гума влітку штраф

1 квітня 2016
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]