Чим відрізняється направлений малюнок протектора від симетричного

Кожний елемент сучасних шин, які представлені на автомобільному ринку, являються результатом багаторічної праці інженерів усього світу. Наприклад, на автомобільній покришці може бути представлений, як направлений, так і не направлений малюнок.

Окрім того, покришки бувають симетричними та асиметричними. В результаті на сучасному ринку можна зустріти чотири різновиди малюнку і кожний з них має свої позитивні та негативні сторони. Давайте розбиратися у всьому разом.

чим відрізняється направлений малюнок протектора від симетричного

Що таке направлений малюнок протектора і асиметричний?

Автомобільні шини з направленим малюнком відрізняються своєю конфігурацією каналів водовідведення. Вони по своїй формі схожі з латинською літерою «V». Окрім того, що такі протектори сприяють ефективному водовідведенню із-під коліс, він також забезпечує надійне зціплення з засніженим або неякісним дорожнім покриттям (бездоріжжям).

Правда, і недоліки все ж є і про них потрібно знати, щоб зрозуміти, як вибрати малюнок протектора, який буде найбільш оптимально відповідати вашим потребам. Із мінусів варто виділити наступні моменти:

  1. Висока шумність коліс на відміну від асиметричних та класичних шин.
  2. При монтажі шин важливо дотримуватись направлення обертання автомобільного колеса. В цьому допоможе стрілочка, яка розташована на боковій частині покришки. Із-за особливостей малюнка не рекомендується встановлювати праве колесо на ліву вісь і навпаки.
  3. Висока ціна. Як правило, такі колеса зустрічаються у спортивних автомобілях та позашляховиків.

Однак, багато автомобілістів дані пункти не вважають недоліками, а хтось готовий закрити очі на них, так як така гума доволі практична.

Тут же варто одразу розібратись, а що таке асиметричний малюнок протектора? Відмінною особливістю таких покришок виступає розділення проектора на зовнішню та внутрішню частини.

Внутрішні блоки добре взаємодіють з мокрим дорожнім покриттям, а зовнішні – це ідеальний варіант для нестабільних та сухих доріг. Із-за такого рішення покришки с асиметричним протектором є найбільш конкурентним по своїм технічним параметрам.

Асиметричний малюнок протектора буває, як направленим, так і ненаправленим. Причому самий останній варіант частіше за все зустрічається. При монтажі таких шин варто також уважно дивитись на позначення, які дозволяють відрізнити внутрішню сторону від зовнішньої і тим самим правильно встановити покришки.

Який малюнок проектора краще за все обрати?

Безперечно, кожний водій сам вирішує, що краще за все дня нього. Однак, багато автолюбителів вважають, що самими практичними на сьогодні є симетричні ненаправлені шини.

Вони дозволяють їздити з високим рівнем комфорту практично по будь-якій дорозі та створюють мінімум шуму. До речі, в якості запаски рекомендують вибирати саме цей вид гумі. Його називають найбільш універсальним варіантом, який дозволяє з легкістю добратись до найближчого СТО.

15 лютого 2017
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]