Глибина протектора

Багато автомобілістів України за звичкою стан своїх покришок визначають на око. І якщо у нього на вигляд все нормально, то сезон кататися ще можна. Безперечно, водій має право сам вирішувати їздити йому на «лисих» шинах чи ні. Правда, і тут не варто забувати, що в такому випадку людина ризикує не тільки своєю особистою безпекою.

Та й в Україні навіть документально затверджена глибина протектора. У наказі №33 Державтоінспекції відзначається висота малюнка протектора повинна бути не менше 1.6 мм для легкових і вантажних транспортних засобів з масою. Правда, в дійсності співробітники ДАІ не мають сертифікованого вимірювального приладу, який би міг перевірити залишкову глибину протектора.

Що собою мають на увазі під протектором шин?

Йдеться про верхній частині автомобільної гуми, що стикається з дорожнім покриттям і утворює пляму контакту з нею. Проектор покришок відрізняється об'ємним малюнком і спеціальними канавками, у яких певна глибина і напрямок.

Призначення протектора автомобільної гуми - це забезпечення оптимального рівня зчеплення колеса машини з дорогою, а також відведення від контакту гуми з поверхнею бруду, снігу і різних опадів.

Від рівня зношеності протектора залежить прохідність транспортного засобу, стійкість і керованість на дорозі. Не варто забувати, що якість протектора впливає і на гальмівний шлях.

Глубина протектора

Кінцева глибина проектора автомобільної гуми

На якість покришки, у якій є певний має вплив, важлива технічна характеристика, а саме залишкова глибина протектора. Вона визначає рівень зношеності автомобільної гуми і придатність її для подальшого використання. Якщо ваш комплект шин не передбачає ніяких додаткових індикаторів зносу, то слід керуватися, що розмір зносу повинен складати не більше 1.6 мм для легкових автомобілів.

Необхідно відзначити, що окремі види зимових доріг припускають висоту протектора для висоти зимової гуми не вище 4 мм. Йдеться про їзду по льоду і засніжених дорогах. Як правило, такі шини мають свою певну маркування. Більш детальну інформацію можна отримати у менеджерів «АвтоДіскіUA».

Пам'ятайте, що від якості гуми залежить не тільки комфортність їзди, але Ваша особиста безпека, а також інших учасників руху!

25 лютого 2019
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]