Витрата палива в залежності від розміру і профілю коліс

Більшість сучасних водіїв з метою візуального поліпшення зовнішнього вигляду свого автомобіля встановлюють максимально широкі шини, у яких великий посадковий діаметр. Однак тільки одиниці автовласників замислюються про те, що покришки мають вплив на витрату палива. Головною темою суперечок виступає посадковий діаметр гуми з профільної шириною. Як показує практика, думка водіїв розділилося. Одні водії інших доводять, що, вибираючи покришки з меншим радіусом можна істотно заощадити на паливі. Давайте разом розбиратися де ж істина?

Аргументи на користь впливу витрати палива в залежності від розміру і профілю коліс

Расход топлива

На думку прихильників цієї теорії, щоб розкрутити велике колесо, потрібно докласти значно більше зусиль. У зв'язку з цим на старті і під час прискорення буде потрібно значно більше палива. Правда, середня швидкість одночасно з цим збільшитися в межах 15 км / год, що для цінителів швидкої їзди тільки на руку. Однак, незважаючи на наявні об'єктивні дані в дійсності розрахувати точний збільшення витрати палива вельми складно, так як тут варто розуміти, що на кінцевий показник впливає ще маса і інших нюансів.

Більш затяті прихильники цієї теорії вважають, що збільшення витрат на бензин нелінійне і залежить безпосередньо від того, який швидкісний режим був обраний. Якщо швидкість невелика, то істотного збільшення витрати можна і не помітити, а ось якщо стрілка спідометра перевалює за 40-50 км / год, то відзначається різке зростання потреби в паливі.

Думка супротивників теорії впливу витрати палива на розміри покришок

Намагаючись розібратися в тому, як саме впливають розміри ковзанок на витрату палива, більшість водіїв керуються своїми знаннями в фізиці. Саме з цієї причини існує теорія, що незначне зростання витрати палива є наслідок збільшення оборотів двигуна. В основному паливний витрата залежить від ваги автомобіля в тандемі з гальмуванням.

Більш того, «теорія автомобіля» підтверджується спеціальною формулою. За нею, часто, проводять розрахунки колійного паливного витрати Qs, нехтуючи значенням радіусу в динаміці. Правда, до уваги ще приймають висоту профілю шини, чим він вищий, тим витрата бензину більше.

Одним словом, на паливний витрата має вплив кінематичний коефіцієнт, який відповідає за опір кочення. Таким чином, чим більше в ширину профіль і менше його зовнішній діаметр, тим збільшується тиск повітря в гумі і змінюється її конструкція.

19 грудня 2018
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]