Як вибрати літні шини на легкове авто

Щорічно багато автомобілістів задаються одним і тим же питанням, як вибрати літні шини на легкове авто. Однак розібравшись з усіма тонкощами раз і назавжди Ви зможете навіть самостійно дати поради своїм знайомим водіям.

Насамперед варто відзначити, що для виробництва літніх покришок використовується жорстка гума, здатна зберігати свої властивості навіть при високій температурі. Літні моделі відрізняються малюнком на протекторі, який дозволяє забезпечити відмінне зчеплення з дорожнім покриттям і відводить води в разі необхідності.

В цілому вибираючи автомобільні покришки варто керуватися певними критеріями, про які ми сьогодні і поговоримо.

как выбрать летние шины на легковое авто

Типорозмір гуми

В принципі тут все гранично просто. Під типорозміром автомобільних шин мається на увазі співвідношення висоти, ширини і зовнішнього діаметра колеса. Як правило, позначають 170/55 / ​​R14, де:

 • 170 позначає ширину колеса в міліметрах;
 • 55 - висоту профілю і виражається в процентному співвідношенні від ширини покришки;
 • R14 - посадочний діаметр колеса, представлений в дюймах.

Зверніть увагу, що останній показник обов'язково повинен відповідати розміру обраного диска. В іншому випадку встановити гуму буде неможливо. З іншими показниками можна і «по грати».

Підбираючи ширші покришки ви тим самим забезпечуєте більшу пляму контакту, що покращує якість зчеплення з дорожнім покриттям. Правда, тут є і недоліки: знижується динаміка, якість управління на поганому дорожньому покритті і збільшується витрата палива. Більш того такі шини ще на мокрій дорозі створюють ефект аквапланування.

Якщо розглядати шини щодо висоти, то сьогодні на ринку представлені три варіанти:

 • низькопрофільні (максимум 55%);
 • високопрофільні (в межах 60-75%);
 • повнопрофільні (більше 80%).

Як правило, останні вибирають для позашляховиків і їзди по бездоріжжю.

Як вибрати літні шини на легкове авто по малюнку протектора

Насамперед необхідно зазначити, що даний параметр необхідний не просто для краси. Розрізняють три види протекторів:

 1. Симетричний ненаправлений - це найбільш поширений варіант. Ідеальний варіант для їжі в умовах міста і по трасі. Найчастіше, зустрічається в бюджетних покришках. Їх характеристика не впливає на умови використання. Допускається зміна місцями.
 2. Симетрично направлений малюнок - це ідеальне рішення для любителів швидкісної їзди і пересуванні в сиру погоду. Такий малюнок дозволяє швидко виводить воду з плями контакту покришки. Встановлювати їх можна виключно у напрямку обертання, як вказано на бічній поверхні колеса.
 3. Асиметричний малюнок ідеальний варіант при будь-якому погоді, на будь-який автомобіль, тому можна сміливо назвати його універсальним. Правда, при установці покришок потрібно уважно стежити за тим, де знаходиться внутрішня, а де зовнішня сторона.

Індекс швидкості і індекс навантаження

Ще двома важливими параметрами, на які варто звернути увагу при виборі покришок виступає індекс навантаження і індекс швидкості. Останній позначають латинськими буквами, які свідчать про максимальну швидкість, що допускаються для розвитку на цих покришках. Чим вище цей показник, тим краще рівень зчеплення катка з дорожнім покриттям. Правда, і ціна у них буде на порядок вище.

Щодо індексу навантаження, то даний показник відображає максимальне навантаження, яку зможе витримати гума на великій швидкості. Якщо ви часто возите велику кількість пасажирів або вантажі, то краще вибирати з високим індексом навантаження.

Рекомендації по вибору літньої гуми від «АвтоДіскіUA»

Безперечно, не існує однозначної відповіді на питання, як вибрати літні шини на легкове авто, так як до уваги необхідно приймати стиль їзди і умови використання покришок. Але полегшити вибір все можна якщо вибрати один з лайфаков:

 1. Якщо ви пересуваєтеся в місті і передмісті в помірному швидкісному режимі, то Вам підійдуть покришки з профілем 60% і більше, з протектором малюнка асиметричним або симетричним ненаправленим.
 2. Для шанувальників швидкої їзди варто вибирати покришки з профілем 55%, асиметричним або симетрично спрямованим протектором і індексом швидкості V, або W.
 3. Для їзди по бездоріжжю варто вибирати високопрофільні шини.

Сумніваєтеся який варіант вибрати? Тоді телефонуйте нам, і ми гарантовано допоможемо підібрати підходящу «взування» для Вашого автомобіля.

10 серпня 2018
Введіть Ваше ім'я і номер телефону. Наш оператор зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни.
замовити
Замовити
Интернет-магазин шин и дисков
г. Харьков, ул.Морозова 13-б оф.614 время работы: пн. - сб. 9 - 18 61000 Украина, Харьков
+38 (057) 766-36-47, +38 (068) 777-19-08, +38 (099) 777-19-08 [email protected]